BKM EXPRESS

Alman
Usulünde
Cartel
Bir Numara…

Gel gel BKM’ye gel, Express’le para al gönder.
Gel gel 7/24 gel, cepten cebe para al gönder!

Alman Usulünde Cartel Bir Numara…

bkmexpress.com.tr

2015

Ajans Başkanı: Burçin Ergünt

Genel Müdür: Irmak Günayer

Kreatif Direktör: Orhan Gazi Kandemir

Reklam Yazarları: Orhan Gazi Kandemir, Burçin Ergünt

Prodüksiyon: Dirty Cheap Creative

Yapımcı: Ömer Abra

Yönetmen: Ege Tül

Görüntü Yönetmeni: Olcay Oğuz

Editör: Fuat Sebatlı

Styling: Tuğba Kuzdere

Orijinal Müzik: Cartel

Müzik: Jingle Jackson

Brief

BKM Express’in öne çıkan iki özelliği var.

Biri, alışveriş yaparken ödeme platformu olması, diğeri ise BKM Express kullanarak –uygulamayı kullanmayan insanlara dahil- cep telefonundan cep telefonuna 7/24 para gönderebilme özelliği.

Gençleri hedefleyeceğimiz bir kampanyada para gönderebilme özelliği üzerine durmak istedik. Çünkü gençseniz ve sürekli sosyal ortamlarda bulunuyorsanız, bu ihtiyaç daha ciddi olarak kendini gösterir. Bizler de bu ihtiyacı en çok duyacak olan kitle onlar olduğu için, stratejimizde onları hedeflemeye karar verdik. Güzel Sanatlar olarak gençleri incelerken de özellikle hesap paylaşmanın onlar arasında yine diğer hedef kitlelere göre daha yaygın olduğunu tespit ettik. Almanların kendi aralarında “bizim usul” demediği ama bizlerin kendi aramızda “Alman Usulü” dediğimiz yöntem hayatlarının olmazsa olmazları arasındaydı.

Strateji

Bizler de Alman Usulü kavramına esprili bir şekilde yaklaşmak istedik.

Bu strateji doğrultusunda geliştirdiğimiz kampanyaya göre, zor durumda kalınca “Alman Usulü”’nü bir Alman’a anlatmaya çalışan gençleri, hepimizin bildiği ve yine buram buram Almanya kokan Cartel grubunun en bilinen şarkısıyla bir araya getirmek istedik. Böylelikle; “Gel gel BKM’ye gel, Express’le para al gönder, Gel gel 7/24 gel, cepten cebe para al gönder.” Sözleriyle hareketlenen, BKM Express “Alman Usulünde Cartel Bir Numara” filmi ortaya çıktı. Reklam filmini hazırlarken en çok dikkat ettiğimiz şey, filmin gerçekliğini ve absürt dünyasını ayırırken kullandığımız görsel dilin, yine rap kliplerinde kullanılan ve bakıldığında bir bütünlük oluşturan detaylardan seçilmiş olması. Mesela kamera açıları, yüz çekimleri ve gözlerde oluşan hale efekti onlarca detaydan sadece birkaçı.

Sonuçlar

Reklam filminin dış sesini alışıldık bir dış ses gibi değil de, şarkının içinde vermemiz, filmin izlenme yüzdesini sektör ortalamalarının üzerinde tutmamızı sağladı. Ayrıca şarkının hafızalarda hala ilk günkü tazeliğini koruması, daha ilk cümlesini duyar duymaz devamının getirilmesine sebep olarak, özellikle hedef kitlemizde pozitif dönüşlere sebep oldu.
Reklam filmimizi, sosyal medya kanallarımızda önce tease edip, sonrasında Youtube Masthead, birçok platform giydirmesi ve sürekli yönlendiren banner ve sosyal medya içerikleriyle destekledik. Böylece, internete giren hedef kitlemizin BKM Express ürününü yüksek oranda görmesini sağladık.

3,710,000

Tüm Platformlarda İzlenme

78%

İzlenme Yüzdesi

Diğer
İşler.

Tüm işlere bak.

AVEA

Hayat Değişir
Yeni Yılda...
Detaylı İncele

BKM EXPRESS

Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?Detaylı İncele

PEGASUS

Google Display Network LightboxDetaylı İncele

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Gelin Tanışalım.

Beraber Çalışma
& Kariyer Fırsatları

hr@guzelsanatlar.com.tr

Telefon
& Faks

+90 (212) 354 08 00

+90 (212) 354 08 31

Adres

Gazeteciler Mahallesi, Hikaye Sokak No:13 34394 Esentepe / İstanbul
Haritada incele.